Taxi jako własna firma


Własna taksówka jak pomysł na biznes


W każdym mieście można spotkać taksówkarza. No prawie w każdym bo w tych mniejszych mieścinach niestety odległości są tak bliskie, że ten pomysł mógłby upaść tuż zaraz po tym jak powstał. Żeby założyć taką firmę czyli najprawdopodobniej działalność gospodarczą jednoosobową należy spełnić szereg warunków.

Przede wszystkim jako warunek pierwszy, primo – należy mieć odpowiedni do tego pojazd. Nie może być stary, nie może być również trzydrzwiowy, bo jak weźmiecie większą ilość pasażerów na pokład? No własnie taki niby prosty pomysł na biznes, a jednak niektóre obostrzenia wykluczają potencjalnych taksówkarzy. Po drugie należy wejść w posiadanie tzw. zezwolenia na przewóz osób w celach zarobkowych. Bez tego nikt wam nie wyda licencji na tą działalność. Oczywiście trzeba w odpowiednim urzędzie miasta lub gminy (w zależności gdzie będzie prowadzona działalność) złożyć wniosek o wydanie licencji na zostanie taksówkarzem.
Po uzyskaniu odpowiednich uprawnień jeszcze jeden egzamin was czeka. Mianowicie jest to test ze znajomości miasta. Bo po co komu taksówkarz, który nie wie gdzie jechać. Ktoś może powiedzieć , że w dzisiejszych czasach mamy gps, nawigacje. W pełni się z taką osobą zgadzam jednak myślę, że każdy dobry taksówkarz powinnien wiedzieć gdzie ma jechać i to bez użycia wszechobecnej elektroniki.

Nie wiem czy wydaje wam się że to jest prosty zawód, jednak moim zdaniem prowadzenie taxi to praca wręcz niebezpieczna. Wiadomo w jakim stanie wracają ludzie w weekendowe wieczory czy noce. Nigdy też nie wiadomo kogo zabierze się na pokład samochodu. Zapewne każdy z was słyszał o pobiciach, wymuszeniach rozbójniczych czy innych czynach zabronionych wobec taksówkarzy. Tego ile kursów oni zrobili za darmo bo ktoś uciekał przed płaceniem to wiedzą tylko oni sami.

No ale niech na koniec to zostanie ich wielką tajemnicą. Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się o pracy taksówkarza, oraz o tym czy to jest zawód, który jest dla was to serdecznie zapraszam pod adres
http://biznesofrum.eu
gdzie jest wiele ciekawych pomysłów na biznes, a jednak forum o biznesie to sprawdzone źródło rzetelnych informacji.